PHI PHI ADASI (KOH PHI PHI) Gezilecek Yerler

January 16, 2018

1/15
Please reload

Popüler Yazılar

Sefillerden Burjuvaya Geçiş

August 8, 2016

Haziran 2009

Bangalore / HİNDİSTAN

GÜN 4

 

Sabah erken saatte eşimin beni uyandırmasıyla ayağa kalktım. Düşünüp taşınıp burayı bir an önce terk etmeye karar verdik.

Eşyaları odada bırakıp kendimizi dışarı attık. Öncelikle yemek yemek istiyoruz ama kesinlikle o yemekhanede değil! Uzun uğraşlar sonunda kantin benzeri bir yer bulduk. Gözümüze en iyi görünen bisküvilerden ve iki şişe su aldık. Köşede ilk gördüğümüz yere oturup bisküvilerimizi kemirdik. Diğer bir taraftan da ne yapacağımızı düşünüyorduk. İlk işimiz şehir içinde güzel bir otel bulmak olmalıydı. Sonrasına bakarız artık.

 

İnternete girebileceğimiz bir yer var mı diye etrafımıza bakınırken biraz ilerimizdeki küçük odayı fark ettik. İçeride sadece iki bilgisayar vardı, onların başında da chat yapan iki öğrenci duruyordu. Biraz sıramızı bekledik ama ikisinin de hiç kalkmaya niyetleri yokmuş gibi gözüküyordu. Birinden rica edip kısa bir işimiz olduğunu söyledik. Başını sallayarak yerinden kalkıp odadan çıktı. Acaba ne anladı ki? Neyse şu durumda hiç kimseyi düşünecek halim yok.

“Dial up” tarzındaki internet hızı ise bir harika. Yarım saatte ancak bir siteye bağlanabildik. En makul görünen beş yıldızlı otellerden birini seçip rezervasyon yaptırdık. Paraya kıyıp bir günlük de olsa ‘Sefiller’ rolümüzden çıkıp biraz burjuva olmak hiç fena olmayacaktı.

 

Şehre giden otobüs günde sadece iki defa çalıştığı için sabah kalkanı kaçırmışız maalesef. Taksi çağırmak en mantıklısı gibi gözüküyordu.

Dün bizimle görüşen adamı bulup gitmek istediğimizi, burada kalamayacağımızı anlattık. Hiç bir şey olmamış gibi şaşırdı ve taksi bulmak için yanımızdan ayrıldı.

 

Allah’ım çıldırmak üzereyim! Gerçekten sınandığımı ve sabrımın ölçüldüğünü hissediyorum. Taksi isteyeli tam iki saat oldu ama ne gelen var ne giden! Sanırım bizi burada alı koymak istiyorlar. Tam köpüklerim ağzımdan çıkacakken bize doğru gelen arabayı görüp yerimden fırladım.

 

Apar topar eşyalarımızı taksiye yükleyip, arkamıza hiç bakmadan bu tuhaf yerden, tuhaf insanlardan kaçtık. Yine bir saat kadar süren bol kornalı yolculuğun ardından Lalit Ashok Otelin kapısının önüne gelince derin bir nefes aldım. Normal görünen, temiz bir otelde olmak beni rahatlattı.

 

Odamız çok güzel ve konforlu. Banyo ise süper! Zil çalan karnımızı doyurmak için restorana indik. Menüden domates çorbası ve sebzeli bir sandviç seçtim. Her ikisi de çok lezzetli, resmen midem bayram ediyordu. Dışarıda çok güzel bir yüzme havuzu var. Çok yorgun olmama rağmen yüzmek, suyun etkisiyle rahatlamak istedim. Ancak havanın rüzgârlı, havuzun suyunun da soğuk olmasından dolayı, onun yerine odamızdaki harika banyomuzda yıkanmayı tercih ettim.

 

Canım bir türlü banyodan çıkmak istemiyordu. Mis gibi kokan ayurvedik şampuan ve sabunlarla yıkandım. Her halde bir saate yakın banyoda kalmışımdır. Aşkım bana çıkarken “Abarttın!” diyordu ama banyoya girdikten sonra beni daha iyi anladı :)

 

Oteldeki tek dezavantaj internetin ücretli olması. Bir saatlik parayı hesabımıza yazdırıp odamızda, kendi bilgisayarımızla internete girdik. Önce skype’tan ailemizi aradık, onları çok üzmemek için detayları anlatmadık pek. Sadece üniversitede kalamadığımızı, bir otele geldiğimizi söyledik.

Dertleşip, fikir almak için ise deli dolu can dostumuz Senem’i aradık sonra. Zaten o da merakla bizden haber bekliyormuş. Tüm yaşadıklarımızı duyunca çok şaşırdı. Ancak mantıklı hareket edip, ilk uçakla geri dönmememizi söylüyordu. Bizi bir süre daha buralarda kalıp, hazır o kadar yol gelmişken merak ettiğimiz yerleri görmemiz için gezmeye ikna etti. Rastgele bir Hindistan turu kulağa epey hoş geliyordu. Ama önce bol bol uyuyup dinlenmeli, yeni bir günle her şeye sıfırdan başlamalıydık. 

Please reload

Beni Takip et
  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Google+ App Icon
  • Twitter Classic
  • YouTube Classic
Please reload

  • Facebook Grunge
  • YouTube Black Round
  • Twitter Grunge
  • Google+ Black Round
  • Instagram Grunge

© 2017 by Gonca Duyan 

If light is in your heart, you will find your way hOMe

-Rumi