PHI PHI ADASI (KOH PHI PHI) Gezilecek Yerler

January 16, 2018

1/15
Please reload

Popüler Yazılar

Kızım Olursa Eğer... If I have a Daughter...

March 24, 2011

 

Rişikeş- HİNDİSTAN / Rishikesh – INDIA

Kaldığımız Aşram’da eşimle matlarımıza oturmuş yoga dersimizin başlaması için eğitmeni bekliyoruz. Sarışın bir kız gelip oturuyor arkamıza. Selamlaşıp tanışıyoruz, isminin Maya olduğunu söylüyor. Hocamız gelene kadar derin bir sohbete dalıyoruz. Ders bitiminde ise eşimle Maya isminin ne kadar güzel olduğundan bahsediyoruz.

 

We were sitting on our yoga mats waiting for our Yoga instructor to come in the Ashram with my husband. A blonde girl sat down behind us. We have just met and told us her name was Maya. We had a deep conversation while waiting for the instructor. After the yoga class we talked about what a beautiful name Maya was.

 

Amritsar- HİNDİSTAN / INDIA

 

Yarı baygın bir halde yoğun bakım odasında yatıyorum. Hindistan’da, inanılmaz ağrılarla geldiğim hastanede acil apandisit ameliyatı olmuştum. Eşim elimi tutuyor, onu rahatlatmak için kendimi iyi hissettiğimi söylüyorum. Her şeye rağmen şükrediyorum hayatta olduğum için.

Rahatlamış bir haldeyim, biraz daha uyumak istiyorum. Gözlerimi kapatmamla çözüldüğümü hissediyorum, tam uykuya dalarken derinden gelen garip sesi duyuyorum. İlginç bir cümle kuruyor;    “Artık bir bebeğim olsun!”

İçimde yoğun şekilde oluşan bebek isteğiyle tekrar uyanıyorum. Başucumda beni bekleyen eşime söylüyorum. O da “Aşkım önce sen iyileş, en kısa zamanda bebeğimiz de olur inşallah” diyor. Ne tuhaf ki, bütün gece boyunca bebek hayalleri kurarak uyuyup uyanıyorum…

 

I was resting in the ICU half awake. Docs have removed my appendicitis after severe aches I suffered in India. My husband was holding my hand and I told I feel alright just to relief him. In spite of everything I am grateful for being alive.

 

I was relaxed then but needed to sleep. I felt like I dissolved right after closing my eyes.  Just before I fall a sleep I heard that weird voice coming from deep inside me. “I want to have a baby now!”

I woke up with that intense feeling. I turned to my husband and mentioned my feelings. He said “First you need to get well, then hopefully we will have a baby soon”. How odd, I kept dreaming about it all night long…

 

Amritsar-Haridwar Treni / Amritsar-Haridwar Train 

 

Amritsar’dan kalkan sözüm ona birinci sınıf yataklı trenimizle Haridwar’a doğru ilerliyoruz. Ameliyatımın üzerinden bir hafta geçti ve ben yine yollardayım. Hem de içinde rüzgârlar esen, hücre gibi kompartımanda yolculuk ediyorum. İstirahat etmem gerekirken mikroplarla dolu bir ortamdayım ve çok üşüyorum. Artık ağlanacak halimize gülüp, kendimizle dalga geçiyoruz. Yoğun bakımdayken tutturduğum “Bebeğim olsun!” konusu ise yine gündemde. Türkiye’ye dönünce ilk iş inşallah diye konuşurken aklımıza bu karar anını ölümsüzleştirmek için video çekmek geliyor.

İsim düşünmeye başlıyoruz hemen! İçime sinen, beni heyecanlandıran ilk isim olduğundan eşime, kızımız olursa eğer adını Maya koyalım mı diye soruyorum. Evet diyor gülerek, ne tesadüf ki aynı şeyi o da düşünüyormuş :)

 

We were traveling at our so-called first class compartment in the Amritsar-Haridwar train. It has been a week after my surgery and I was still on the road. The compartment was like a prison cell where the wind never stops. Germs and infections surrounded me. Actually I needed resting and it was so cold. We were laughing and mocking with ourselves where we should have cried. Baby topic was still trending. We recorded those moments to immortalize our feelings. 

We started thinking about names for our unborn baby. The only one made me feel excited and comfortable was Maya. I asked my husband what he thinks about it. Interestingly he was also thinking the same thing :)

 

Maya Beach- Phi Phi Leh Adası- TAYLAND

 

Muhteşem turkuaz renkli denize bakarak, bembeyaz mercan kumların üzerinde yatıyoruz. Etrafımızdaki kalabalığa rağmen cennette bir köşedeyiz sanki! Bu cennetin adı ise ne tesadüf ki Maya! Artık kararımız kesin. Bir gün kızımız olursa adını Maya koyacağız…

 

We were lying on the white sands while gazing the amazing turquoise ocean. In spite of the crowd here we felt like we were in paradise. What a coincidence this paradise was called Maya! Our decision is crystal clear now. If we have a daughter one day we will name her Maya..

 

21.02.2011 Pazartesi – Monday

Bursa- TÜRKİYE

 

Sabaha karşı saat 02.08 itibariyle kendi cennetimiz Maya’ya kavuştuk!

Veee yeni hayatımız başladı…

 

At 02.08 am we held our own paradise, Maya!

And our new life began…

 

MAYA

Maya kelimesinin, dünyada birçok dilde anlamı olduğundan adeta uluslararası bir isim gibi kullanılıyor. Farklı ülkelerden insanlara söylendiğinde, kendi dillerinden sandıkları için bir kerede anlıyor ve tebessüm ediyorlar :)

 

Word Maya has too many different meanings in different countries. It is kind of an international name. In almost every country when you say Maya is your name they think that it comes from their language and smile :)

 

Please reload

Beni Takip et
  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Google+ App Icon
  • Twitter Classic
  • YouTube Classic
Please reload

  • Facebook Grunge
  • YouTube Black Round
  • Twitter Grunge
  • Google+ Black Round
  • Instagram Grunge

© 2017 by Gonca Duyan 

If light is in your heart, you will find your way hOMe

-Rumi